Czy warto kupować profesjonalną odzież narciarską?

list Kategoria: Blog Dodano:

Osoby, które wybierają się po raz pierwszy na narty i chcą rozpocząć naukę na stoku nie raz zastanawiają się, czy powinny od razu zainwestować w profesjonalną odzież, czy może lepiej wybrać się z zwykłych zimowych ubraniach. Drugi pomysł zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Zwykła odzież może nie poradzić sobie na stoku, przez co ucząca się osoba szybko zrazi się do nart, a nawet i do wszystkich innych sportów zimowych.

Solidna ochrona

Strój zapewniający komfort na stoku jest absolutną koniecznością. Czym grozi zabranie na stok zwykłych ubrań? Przede wszystkim szybko przemiękną, zwłaszcza w przypadku osób, które zaczynają się uczyć jazdy i często upadają na śnieg. Mokre rękawiczki lub spodnie na pupie zaczynają bardzo szybko doskwierać, gdy na zewnątrz panują minusowe temperatury. Mogą doprowadzić wręcz do niebezpiecznych odmrożeń! Zwykła kurtka, którą nosimy w mieście, może być za krótka na stok. Każde pochylenie się czy upadek będzie skutkowało odsłonięciem nerek, a co za tym idzie – przeziębieniem. W kurtkach narciarskich ponadto znajduje się wiele kieszeni, przez co wygodnie możemy zabrać ze sobą takie drobiazgi jak klucz do pokoju hotelowego czy telefon komórkowy a nawet skipass, który umieszczony w dedykowanej kieszeni na rękawie nie wymaga wyciągania za każdym podejściem do orczyka. Bardzo ważne są też profesjonalne narciarskie gogle lub chociaż okulary. Zwykłe okulary kupione na nadmorskim deptaku nie ochronią oczu przez promieniami UV odbijającymi się od białego śniegu. Jeśli więc chcemy chronić swoje oczy, nie oszczędzajmy na solidnych szkłach.

Co wybrać?

Osoby, które po raz pierwszy wybierają się na stok nie mają pojęcia, co powinny kupić, ani na co zwrócić uwagę przeglądając oferty sklepów. Powinny one znaleźć jeden dobry sklep narciarski, który ma bogaty asortyment i po prostu poprosić jego obsługę o pomoc w skompletowaniu swojego pierwszego stroju. Warto pamiętać o tym, że część sprzętu można wypożyczyć, nie trzeba więc kupować wszystkiego na raz.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło