Dla życia i zdrowia. Kask - Kraft Sport - NartyOK

Dla życia i zdrowia. Kask

list Kategoria: Blog Dodano:

Wielu narciarzy nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważną rolę na stoku pełni kask. Nawet wtedy, gdy sami jeździmy bardzo ostrożnie, możemy ulec wypadkowi z powodu innego narciarza. Wbrew pozorom do wypadków nie dochodzi tylko z powodu osób początkujących, które jeszcze dobrze nie panują nad nartami. Czasami zbyt rozkojarzeni są nawet ci średniozaawansowani, a bardzo często za wypadki odpowiedzialne są osoby bardzo doświadczone, które gubi brawura. Kask może ochronić nasze zdrowie, a nawet życie.

Jak wybrać kask?

Kask najlepiej jest kupić w sklepie osobiście. Tylko w ten sposób możemy przymierzyć kilka modeli i wybrać ten, który jest dla nas najbardziej odpowiedni. Najbezpieczniejsze kaski narciarskie to kaski pełne, czyli te, które chronią uszy i potylicę. Kask powinien przylegać dobrze do głowy narciarza, jednak nie może być dla niego zbyt ciasny. Kasku nigdy nie mierzy się ani tym bardziej nie jeździ się w nim założonym na czapkę, do tego są specjalne kaski które są dedykowane pod grubszą czapkę, sprzedawane zazwyczaj w komplecie kask + czapka. Jest to dość ważne ponieważ w razie uderzenia kask nie spełni swojej funkcji ochronnej – przesunie się wraz z czapką. Zapięcie pod brodą powinno dobrze przylegać, jednak również nie może boleśnie wpijać się w szyję. Niektóre kaski wyposażone są w wentylację. Jej funkcją jest schładzanie głowy, gdy narciarz jeździ po stoku w ciepły, słoneczny dzień. Kask na głowie podczas jazdy powinni mieć na sobie zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla maluchów jazda w kasku jest obowiązkowa nie tylko w Polsce, ale także chociażby w krajach alpejskich.

Wygląd kasku

Jeszcze kilkanaście lat temu wybór kasków w sklepach był ograniczony. Królowały tam głównie klasyczne, jednokolorowe modele. Obecnie asortyment jest o wiele większy. Wśród produktów każdy znajdzie coś dla siebie. Sprzedawcy oferują zarówno pastelowe, urocze kaski dedykowane dzieciom, jak białe, kobiece modele z kwiecistymi aplikacjami. Kask nie musi pasować do reszty stroju narciarskiego, ważne aby chronił jak najlepiej naszą głowę. Wielu narciarzy uważa, że najlepszym wyborem są kaski w mocnych, neonowych kolorach, które są widoczne na stoku nawet w mglisty dzień. Są one dyskretniejsze niż pstrokate kurtki i spodnie, jednak wyraźnie sygnalizują, gdzie znajduje się narciarz.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło