Jak przygotować się do sezonu narciarskiego - Kraft Sport - NartyOK

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego

list Kategoria: Blog Dodano:

Z pewnością wszyscy niecierpliwie czekają  na pierwszy śnieg oraz otwarcie sezonu na polskich stokach. Tymczasem obiekty w takich krajach, jak Austria czy Włochy często rozpoczynają sezon już na przełomie września i października. Z pewnością warto przygotować się do pierwszej wyprawy na narty już dziś i pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Przygotowanie sprzętu narciarskiego

W zależności od tego czy posiadamy własny sprzęt czy właśnie rozpoczynamy naszą przygodę ze sportami zimowymi, musimy zakupić sprzęt lub oddać już posiadany do profesjonalnego serwisu. Szeroki wybór asortymentu narciarskiego a także usługi serwisowe zapewnia między innymi sklep Kraft Sport we Wrocławiu. Znajdziemy wszystko czego nam potrzeba: narty, kijki, buty narciarskie i wiązania, odzież termiczną oraz, absolutnie konieczne, kaski.

 

Jeśli dysponujemy już sprzętem narciarskich  warto przed sezonem odpowiednio go odnowić. Część czynności, takich jak smarowanie, możemy przy odrobinie cierpliwości wykonać sami, ale warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy sprawdzą narty pod kątem ewentualnych ubytków i pęknięć , naostrzą krawędzie oraz wyregulują wiązania. W ten sposób będziemy mieli pewność, że żaden z elementów nie został pominięty i sprzęt w 100% nadaje się do jazdy.

Ćwiczenia kondycyjne

Nawet jeżeli jesteśmy osobami na co dzień aktywnymi fizycznie, przed rozpoczęciem sezonu warto przeprowadzić rozgrzewkę, która przygotuje specyficzne partie mięśni do wzmożonego wysiłku. Doskonałym wzmocnieniem mięśni nóg są zwykłe przysiady i wykroki, które możemy wykonywać nawet w domu. Bieganie, spacery czy również klasyczne pompki pomogą we wzmocnieniu mięśni ramion oraz pleców. Dla osób, które decydują się na ostrzejszą jazdę, zalecana jest wizyta na siłowni, gdzie można dobrać indywidualne programy treningowe. Jednak nawet podstawowe ćwiczenia pomogą wzmocnić kondycję oraz zredukować ryzyko nie tylko kontuzji, ale też bolesnych mikro urazów ścięgien.

Warto pamiętać w czasie sezonu o dostarczeniu odpowiedniej ilości witamin i minerałów, co przyczyni się do szybszej regeneracji po wysiłkowej.

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło