Jak wybrać idealną kurtkę narciarską? - Kraft Sport - NartyOK

Jak wybrać idealną kurtkę narciarską?

list Kategoria: Blog Dodano:

Dobra kurtka narciarska jest jednym z niezbędnych elementów odzieży dla narciarza. Dzięki niej może on komfortowo szaleć po stoku, nie martwiąc się mrozem, wiatrem ani tym, że się spoci i przeziębi. Czym kierować się, szukając produktu idealnego dla siebie? Sprawdźmy.

Czołowi producenci

Na kurtce narciarskiej nie warto oszczędzać. Nowoczesne kurtki narciarskie renomowanych producentów odzieży narciarskiej to prawdziwe perełki. Większość z nich stworzona jest z materiałów, które mają wiele ważnych dla narciarza cech. Przede wszystkim dobra kurtka narciarska nie przepuszcza wody do środka. Na rynku do wyboru jest wiele kurtek, o różnych stopniach przepuszczalności, warto sprawdzić ich indywidulane cechy lub poradzić się obsługi sklepu, jaki model będzie wystarczający dla warunków, w jakich najczęściej szusujemy. Jednak niska przepuszczalność wody to nie wszystko. W drugą stronę, czyli na zewnątrz, kurtka powinna dobrze przepuszczać odparowany pot. Dzięki temu narciarz nie jeździ zgrzany, spocony i nie jest mu zimno, gdy zacznie wiać wiatr. Kurtki od renomowanych dostawców są miękkie, lekkie i wytrzymale. Z tego powodu nie ograniczają ruchów i są w stanie przetrwać nawet częste upadki osoby, która dopiero uczy się jeździć.

Cechy indywidualne

Kurtkę przed zakupem dobrze jest osobiście przymierzyć. Warto poruszać w niej rękami, schylić się i kucnąć. Dzięki temu możemy sprawdzić, czy nie krępuje nam ruchów lub nie odsłania przy nich zbyt wiele ciała. Każdy narciarz ma dodatkowe, indywidualne wymagania co do kurtki. Jedni uwielbiają dziurki w rękawach, przez które można przełożyć kciuk, aby rękawy nie podwijały się i nie wpadał w nie wiatr. Inni zwracają uwagę na wysokie, miękkie zapięcie pod brodą, które ochroni szyję i gardło przed przeziębieniem. Jeszcze inni narciarze chcą, by ich idealna kurtka miała wiele kieszeni, by mogli wygodnie zabierać ze sobą na stok telefon, odtwarzacz mp3 i inne gadżety. Dlatego też przed zakupem warto zastanowić się, jakie cechy kurtki są dla nas najważniejsze i dopiero wybrać swój wymarzony model.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło