Jak wybrać idealne buty narciarskie?

list Kategoria: Blog Dodano:

W życiu każdego narciarza przychodzi moment, gdy musi on zakupić swoje pierwsze buty narciarskie. Są one jednym z najważniejszych elementów, który wpływa na komfort szaleństwa na stoku. Zakup butów do spory wydatek, warto więc poświecić na wizytę w sklepie trochę czasu i nie robić tego w biegu. Na co należy zwrócić uwagę wybierając buty narciarskie dla siebie?

Wygoda przede wszystkim

Najprościej rzecz ujmując: but narciarski nie może być ani za duży, ani za mały. Co kryje się pod tym enigmatycznym hasłem? Po przymierzeniu interesujących nas butów podreptajmy trochę w nich po sklepie. Dopiero po kilku minutach stopa znajdzie w nich swoje docelowe miejsce i będziemy wiedzieli, czy się dobrze ułożyła, czy nie. Musimy poruszać też stawami skokowymi by upewnić się, że buty są naprawdę wygodne. But nie może być za mały. To znaczy, że musi być nieco większy, nić but, który nosimy na co dzień. Do buta narciarskiego powinna bez problemu wejść stopa w grubej, ciepłej skarpetce. But powinien wtedy lekko przylegać do niej, ale jej nie uciskać. Jednak nie może być też zbyt luźny, gdyż nie będziemy mogli w nim wygodnie balansować ciałem na stoku. Niedopuszczalne są wszelkiego rodzaju drapiące czy uwierające szwy i inne niedogodności w środku buta. Nawet jeśli w sklepie będą nam wydawać się lekko wyczuwalne, po kilku godzinach na stoku mocno dadzą się we znaki. 

Estetyka

Drugim punktem, na który zwraca uwagę wielu narciarzy jest wykonanie i estetyka butów. Na rynku jest obecnie naprawdę wiele modeli do wyboru, zarówno jeśli chodzi o buty męskie jak i damskie. Większość modeli to kolory klasyczne: czarne i białe, z niewielkimi wstawkami z innych kolorów. Jednak można dostać buty nawet w kolorach intensywnie neonowych, a nawet w pastelach. Buty dobrze jest dopasować do kombinezonu i kasku. Jeśli dopiero kompletujemy sprzęt lub zamierzmy zmienić kombinezon za rok lub dwa, warto wybrać buty w klasycznych odcieniach, gdyż będą pasowały w zasadzie do wszystkiego. Zawsze jednak wybierzmy model, który jest przede wszystkim wygodny i czujemy się w nim w stu procentach komfortowo, niż ten, który ma tylko niesamowity design.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło