Must-have na nartach: bielizna termoaktywna - Kraft Sport - NartyOK

Must-have na nartach: bielizna termoaktywna

list Kategoria: Blog Dodano:

Wyjazd na narty wiąże się z zabraniem ze sobą ogromu sprzętu, akcesoriów i odzieży, których będziemy używać na stoku. Pogoda w górach nie raz potrafi być kapryśna i nawet doświadczonym narciarzom zdarza się przeziębić, gdyż źle dopasują ubiór do danej pogody. Przeziębienie jest wynikiem zbyt chłodnego ubioru, gdy czujemy, że na stoku jest nam po prostu zimno, ale może być też efektem ubrania się zbyt ciepło. Gdy spocimy się podczas białego szaleństwa, a następnie owieje nas chłodny wiatr, organizm szybko się wyziębia i łapie infekcję. Dlatego w ostatnich latach hitem wśród narciarzy stała się bielizna termoaktywna.

Czym jest bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna to lekkie i cienkie ubranie, które doskonale odprowadza pot od skóry. Jej splot i tworzywo, z którego jest zrobiona sprawia, że ubranie szybciej odparowuje wilgoć, niż ją wchłania. Dzięki temu skóra narciarza pozostaje sucha nawet podczas intensywnego szaleństwa na stoku a sam narciarz odczuwa ciepło, które nie ucieka razem z potem. Jak to możliwe? Bielizna termoaktywna jest lekko włochata, elastyczna, przywiera do powierzchni skóry i ma ażurowy splot. Te wszystkie czynniki nadają jej unikatowe możliwości.

Co kupić?

Bieliznę termoaktywną kupują chętnie nie tylko narciarze, ale również wszelkiego rodzaju sportowcy, który uprawiają sporty zimowe, a nawet wędkarze czy… spacerowicze, którzy planują spędzić więcej czasu na chłodnym powietrzu. Do wyboru jest wiele ubrań, zarówno damskich jak i męskich, w wielu rozmiarach. W sklepach dostępne są elementy garderoby przypominające typową bieliznę, jednak najpopularniejsze i najchętniej kupowane są bluzki z długim rękawem i długie spodnie, które ochraniają zimą całe ciało. Na odzież termoaktywną dopiero zakłada się „zwykłe” ubranie, a na nie – kombinezon. Jeśli planujemy szusowanie w wyjątkowo zimnym miejscu nic nie stoi na przeszkodzie, by na bieliznę termokatywną założyć kilka warstw odzieży i ubrać się na tak zwaną „cebulkę”. Dzięki temu w razie przegrzewania się, którąś z warstw można zdjąć i jeździć tylko w pozostałych.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło