Najważniejsze cechy nart biegowych - Kraft Sport - NartyOK

Najważniejsze cechy nart biegowych

list Kategoria: Blog Dodano:

Narciarstwo biegowe nie jest aż tak popularne jak narciarstwo zjazdowe, natomiast co rok przybywa zwolenników tej formy aktywności fizycznej. Narciarstwo biegowe, w przeciwieństwie do klasycznych zjazdów narciarskich, możemy uprawiać wszędzie gdzie jest śnieg.

Nie musimy jechać w góry, aby czerpać przyjemność z tego sportu, wystarczy wyjazd za miasto lub do lasu. Oprócz walorów sportowych, pojawiają się również walory krajoznawcze. Dodatkowo spędzając czas na świeżym powietrzu, odrywamy się od codziennej rutyny, która nam towarzyszy .Biegówki są bardzo przyjemnym sportem, angażującym wszystkie mięśnie, co za tym idzie prowadzi do spalania największej ilości kalorii. Jak wybrać odpowiednie narty biegowe?. Oto nasza lista, która z pewnością ułatwi Wam zakup lub wypożyczenie tego sprzętu sportowego. Jeżeli zdecydujecie się na zakup nart biegowych, warto zastanowić się nad stylem, który będzie uprawiać:

 

  • Styl klasyczny - jest to bardzo intuicyjne poruszanie się na nartach biegowych. Być może wynika to z tego, że kiedyś tylko maszerowano przez śniegi. Styl klasyczny to przede wszystkim odpowiednie, równoległe, ułożenie nart podczas marszu. Wybierając ten styl, musimy pamiętać o tym, że noski nart są wysokie i mocno zakręcone, a także odporność na skręcanie jest mniejsza. W związku z łatwiejszym taliowaniem, łatwiejsze jest skręcanie dłuższymi nartami, które są mniej sztywne niż w stylu łyżwowym. Z technicznych kwestii warto pamiętać o odpowiednim smarowaniu. Dedykowany dla początkujących narciarzy.

  • styl łyżwowy - jazda stylem łyżwowym przypomina jazdę na łyżwach lub rolkach. Jodełkowe ułożenie nart jest pod kątem, polegającym na naprzemiennym odbijaniu się . Styl ten wymaga ubitej trasy, dzięki której narciarz będzie miał możliwość dynamicznych i mocnych odbić. Różnica między stylem klasycznym a stylem łyżwowym to przede wszystkim brak wyraźnego zakrzywienia łuku, mniejsze taliowanie, dzięki któremu zachowamy kontrolę i równowagę podczas poślizgu. Narty przeznaczone dla tego stylu są krótsze , natomiast są sztywniejsze. Są lekkie , zapewniając nam precyzyjne prowadzenie. Ten styl wybierają już bardziej doświadczeni narciarze.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło