Odzież termoaktywna dla dzieci

list Kategoria: Blog Dodano:

Ferie zimowe już blisko, a co za tym idzie i zimowe szaleństwa na śniegu i lodzie. Warto pomyśleć jak zabezpieczyć nasze dzieci przed przenikliwym zimnem i wilgocią, aby beztroskie zabawy w białym puchu nie skończyły się chorobą.

Czy narty, czy łyżwy, czy sanki – zawsze istotną kwestią jest solidny strój dający komfort termiczny. Bawełniane ubrania nie sprawdzą się przy aktywnych zabawach na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że bawełna chłonie wilgoć, więc szybko nasiąka też potem. Zimowe harce w wilgotnych ubraniach na pewno nie wpłyną pozytywnie na zdrowie naszych pociech. Wełniane swetry są ciepłe, ale też ciężkie i często gryzące. Dzieci nie lubią ciężkich, krępujących ruchów ubrań, które tylko zabierają im frajdę z wymarzonej zimowej zabawy.

Co zatem wybrać?

·         Koszulka – niezwykle ważne jest utrzymywanie stałej temperatury w klatce piersiowej. Wybierzmy koszulkę termoaktywną, która zrobiona jest z materiałów syntetycznych odprowadzających wilgoć od skóry. Niektóre modele mają wzmocnienia na łokciach, co dodatkowo chroni podczas uderzenia czy upadku.

·         Spodnie – muszą zapewnić dziecku komfort termiczny. Wybierajmy te zrobione z materiałów oddychających, wspierających układ krążenia i stabilizujących mięśnie. Takie spodnie będą chłodzić nasze dziecko, gdy będzie mu za gorąco i ogrzewać je, gdy będzie mu za zimno.

·         Skarpety – zrobione z termoaktywnych materiałów nie doprowadzą do przepocenia się stóp. Ponadto są bezszwowe i dzięki temu nie będą nigdzie uwierać.

·         Kominiarka – wykonana z odprowadzających wilgoć materiałów ogrzeje głowę i ochroni gardło dziecka przed kontaktem z mroźnym powietrzem podczas oddychania.

Każda część termoaktywnej odzieży musi być idealnie dobrana do wzrostu i wielkości dziecka. Nie powinna się nigdzie marszczyć ani być za luźna, żeby prawidłowo spełniać swoje zadanie!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło