Okulary narciarskie dla dzieci - jak odpowiednio dobrać

list Kategoria: Blog Dodano:

Zima to magiczny czas. Każde dziecko uwielbia zabawy na śniegu, śmiejąc się przy tym do rozpuku. Sanki, łyżwy , rzucanie się śnieżkami to tylko niektóre przykłady zimowej aktywności fizycznej. Jednak coraz częściej dzieci wybiera jazdę na nartach , która daje mnóstwo frajdy i radości. Wybierając się na narty, musimy pamiętać o odpowiednim stroju.

Oprócz kurtki, kasku czy rękawic, dorośli jak i dzieci , powinni posiadać właściwe i dobrze dopasowane gogle. Gogle powinny chronić przed silnym słońcem, wiatrem ,a także mrozem. Poprawiają komfort jazdy oraz tworzą barierę przed urazami mechanicznymi. Aby nasze dziecko mogło swobodnie jeździć na nartach , gogle muszą być elastyczne, oporne na zarysowania, ściśle przylegać do twarzy oraz zapewnić maksymalne pole widzenia . Jednym słowem, muszą się cieszyć niezwykłym komfortem noszenia. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

  • Rodzaj i kolor szkieł – przy wyborze szkieł , należy się kierować rodzajem soczewki. Polecamy soczewki fotochromowe, które zmieniają się pod wpływem oświetlenia oraz stanowią ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Warto zwrócić dodatkowo uwagę na soczewki antifog, które zapobiegają parowaniu. Najbardziej popularnym kolorem szkieł jest żółty, szary czy pomarańczowy.

  • Wentylacja – która pozwala na najlepsza barierę przed osadzaniem się pary. Dodatkowo starajmy się wybierać modele, które posiadają wewnątrztrójwarstwową gąbkę antyalergiczną. Modele te idealnie dopasowane są do naszej twarzy, ale także mają specjalne wycięcie na nos. Dodatkowo powinny posiadać antypoślizgowe wstawki kauczukowe.

  •  

Okulary narciarskie są nierozłącznym elementem wyposażenia narciarskiego. Są bardzo nowoczesne i designerskie. Z pewnością nasze pociechy będą się cieszyć nie tylko z modnych gogli, ale również z wyboru okularów w ulubionym kolorze.Bezpieczeństwo na stoku

Sezon narciarski trwa w najlepsze, dlatego musimy zadbać o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci na stoku. Pamiętajmy o tym, że gogle powinny być kompatybilne z kaskiem. Wybierajmy produkty zgodne z dyrektywą europejską 89/686 / CE, zgodnie z ustawą EN 174: 2001 o ochronie indywidualnej oczu  dot. gogli narciarskich do zjazdów ze stoków górskich.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło