Rodzaje butów narciarskich, charakterystyka i ich przeznaczenie - Kraft Sport - NartyOK

Rodzaje butów narciarskich, charakterystyka i ich przeznaczenie

list Kategoria: Blog Dodano:

Buty narciarskie są najważniejszym elementem ubioru każdego narciarza. Niezależnie od tego, czy dopiero stawiamy pierwsze kroki na stoku, czy jesteśmy już wytrawnymi narciarzami, buty zawsze powinny być wybierane z największą uwagą, aby jak najlepiej dopasować je do naszych preferencji i umiejętności. Pamiętajmy, że to właśnie odpowiednio dobrane buty będą powodować, że jazda będzie przyjemna i komfortowa. To one są elementem łączącym nasze ciało z nartami, dzięki któremu możemy nad nimi zapanować. W dzisiejszym wpisie opiszemy rodzaje butów narciarskich i ich zastosowanie.

Jakie są rodzaje butów narciarskich?


Buty narciarskie typu Allround 
Buty tego typu są polecane dla osób, które dopiero zaczynają swoją narciarską przygodę oraz narciarzy średniozaawansowanych. Ich cechą charakterystyczną jest niezwykła lekkość oraz komfort, który zapewniają. Mają specjalne wkładki, które gwarantują komfort termiczny naszym stopom, więc nawet jeśli nie zjeżdżamy bardzo intensywnie, na pewno w nich nie zmarzniemy! Są idealne do jazdy rekreacyjnej.


Buty narciarskie typu All Mountain
Jest to doskonały wybór dla narciarzy średniozaawansowanych i zaawansowanych, którzy jeżdżą intensywnie ze średnią i dużą prędkością. Dla ludzi, którzy nie odpoczywają na stoku, ale stawiają na męczący trening, będą się świetnie sprawdzać, ponieważ zapewniają wygodę. Nadają się do jazdy różnorodnymi stylami na przygotowanych trasach oraz poza nimi po świeżym śniegu.


Buty narciarskie typu Race
To idealne buty dla zaawansowanych narciarzy, którzy lubią dużą prędkość oraz dynamiczną jazdę. Będą doskonałym wyborem do nart slalomowych albo gigantowych. Ich budowa gwarantuje natychmiastowe przenoszenie wszystkich impulsów z nóg na narty, dzięki czemu narciarz może wykonać precyzyjny i błyskawiczny skręt, nawet gdy jedzie z zawrotną prędkością. Charakteryzują się dużym stopniem twardości, która umożliwia skuteczne pokonywanie sił odśrodkowych w czasie szybkiej jazdy. Są najlepszym wyborem dla osób preferujących jazdę sportową.


Buty dziecięce Junior
Charakteryzują się niewielką wagą oraz miękkością. Dzięki tym cechom mali narciarze będą mogli bez narzekania wytrzymać w nich cały dzień na stoku, jeżdżąc, a także odpoczywając.


Buty narciarskie typu SkiTour – back country 
To specjalne buty zaprojektowane dla fanów narciarstwa skitouringowego. Jadąc zimą w góry, oprócz narciarstwa zjazdowego, możemy wybrać inną formę aktywności – np. skitouring, czyli narciarstwo przełajowe. Buty backcounty są idealne dla turystów, którzy chcą poruszać się po zaśnieżonym płaskim albo umiarkowanie stromym terenie górskim. Przypominają buty biegowe, ale są od nich wyższe i sztywniejsze, dzięki czemu mamy zapewnioną łatwość operowania nartami przy terenowych zjazdach.


Buty typu High Performance
Rodzaj butów narciarskich przeznaczony dla narciarzy – ekspertów. Charakteryzują się anatomicznym kształtem oraz wysokim komfortem, jaki zapewniają. Są sztywne, dzięki czemu narciarz ma maksymalną kontrolę nad nartami. 


Buty typu FreeRide/FreeStyle
Specjalne buty, które powstały z myślą o miłośnikach jazdy poza wyznaczonymi trasami. Charakteryzują się niską wagą i odpowiednią sztywnością skorupy. Zapewniają maksymalne dopasowanie do stopy, a także mają możliwość przepinania ich z funkcji ski na walk. Powinny być solidnie zapinane, aby nasza stopa była dobrze trzymana. Są wyposażone w cztery klamry i zapięcie na rzep.


Buty narciarskie typu Woman
To buty zaprojektowane specjalnie dla kobiet. Oprócz kobiecego designu różnią się od butów męskich mniejszą wagą oraz budową dopasowaną do budowy anatomicznej kobiecych stóp i nóg. W tej kategorii butów odnajdziemy buty typu Race, All Mountain, a także All Round. Każda narciarka ma możliwość najlepszego dopasowania buta do stylu swojej jazdy.

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło