Snowboard, styl jazdy, podejście do tematu - Kraft Sport - NartyOK

Snowboard, styl jazdy, podejście do tematu

list Kategoria: Blog Dodano:

Snowboard z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mimo, że snowboarding jest dość młodym sportem zimowym , wybierają go zarówno Ci młodsi, jaki i starsi. Od czego musimy zacząć , aby rozpocząć przygodę z tym sportem oraz jak dobrać sobie odpowiednią deskę? Wybór deski nie jest wcale taki prosty.  Postaramy się przybliżyć Wam specyfikację desek snowboardowych, tak, aby zakup czy wypożyczenie nie sprawiały Wam problemu.

Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo producentów desek snowboardowych oferujących sprzęt dostosowany do preferowanych stylów, a do najważniejszych z dnich należą: K2, Santa Cruz czy Flow. Możemy wyróżnić style takie jak:

  • All mountain - jest to styl jazdy po wyznaczonych trasach narciarskich. Idealnie sprawdzą się tu deski o kształcie directional-twin, z bardzo miękkim i przyjaznym flexem. Warto zwrócić uwagę na technologię, która zapewni nam płynną i przyjemną jazdę.

  • Freestyle - bardzo popularny i efektowny styl, który dostarcza nam mnóstwo emocji. Jest to jazda z użyciem przeszkód, często uprawiana na specjalnie przygotowanych miejscach w snow parkach. Przy tym stylu nasza deska powinna być krótsza i bardziej elastyczna tak,  aby można było zjeżdżać w różnych kierunkach.

  • Freeride - czyli wolność i szaleństwo. Jest to jazda po nieprzygotowanych do jeżdżenia stokach. Styl ten jest wybierany przez doświadczonych snowboardzistów, którzy są pewni swoich umiejętności.

  • Freecarving –coś dla osób lubiących prędkość i ryzyko – tutaj jazda na krawędziach to podstawa. Miłośnicy tego stylu jazdy poruszają się po szerokich, dość stromych stokach. Deski do freecarvingu są zazwyczaj dłuższe i węższe niż freeride`owe. Są również twardsze, aby lepiej trzymać krawędź przy bardzo długich skrętach.

Jaki styl taka deska

Jak dobrać odpowiednią deskę do danego stylu? Przy All mountain decydujmy się na deskę, która jest dostosowana do każdego terenu. Najczęściej wybieraną deską do Freestyle jest Blackout, która świetnie sprawdza się poza parkiem snowboardowym. Wyposażona jest w techonologię PREMIUM KUSH-CONTROL. Pamiętajmy, żeby zwrócić uwagę dodatkowo na takie wyposażenie deski jak :

  • szerokość deski - np. wide, standard,

  • mocowanie wiązań

  • kształt deski -np. twin up , directional

  • profil deski - np. camber, flat, hybrid

  • flex, czyli twardość -np. miękki

  • ślizg - tłoczony, spieniany

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło