Spodnie narciarskie. Co wybrać? - Kraft Sport - NartyOK

Spodnie narciarskie. Co wybrać?

list Kategoria: Blog Dodano:

Wyjazd na narty wiąże się ze skompletowaniem sprzętu. Jednak aby czuć się komfortowo na stoku, niezbędna jest też odpowiednia odzież. Jedną z podstawowych rzeczy, bez których narciarz nie może się obejść, są wygodne spodnie narciarskie.  Na co zwrócić uwagę, szukając modelu odpowiedniego dla siebie lub swojego dziecka?

Zaufany sklep

Przede wszystkim należy znaleźć dobry sklep oferujący odzież narciarską. W przypadku zakupu spodni narciarskich niezwykle istotne jest to, by wybrać model znanej narciarskiej marki. Dlaczego? Tylko wysokiej jakości odzież narciarska gwarantuje nam wygodę i komfort na stoku. Profesjonalne spodnie narciarskie zrobione są z materiału, który jest bardzo miękki, ale też bardzo wytrzymały. Dzięki tym właściwościom spodnie nie obcierają narciarza w żadnej sytuacji i nie niszczą się po kilku wywrotkach. Dobre spodnie są też odporne na wilgoć. Dzięki nim zabawa na śniegu nie skutkuje przemoknięciem, zmarznięciem, a finalnie – przeziębieniem. Najlepsze spodnie odprowadzają również pot i dobrze chronią od wiatru. To skutkuje tym, że narciarz czuje się w nich komfortowo i ciepło.

Dopasowany model

Ważną kwestią jest też idealne dopasowanie modelu. O wiele lepiej jest kierować się w tym przypadku wygodą i praktycznością spodni niż ich wyglądem. Wielu młodych ludzi decyduje się na zwykłe spodnie, gdyż wydaje im się, że te z szelkami lub podwyższonym stanem wyglądają staroświecko. Jednak w zwykłych spodniach łatwiej przy upadku lub schylaniu się odsłonić lędźwie i wystawić je na działanie zimnego wiatru. Dlatego też spodnie z szelkami lub jeszcze lepiej: z podwyższonym stanem i szelkami są  o wiele bardziej praktyczne. Dzięki nim można całkowicie zapomnieć o problemie podwijającej się koszulki czy kurtki. Dopasowując rozmiar pamiętajmy, że spodnie powinny być odrobinę za luźne. Po pierwsze pozwoli nam to na wygodne zginanie nóg i komfortową jazdę, a po drugie, na założenie pod spodnie bielizny termoaktywnej, jeśli planujemy takową zakupić. Jeśli nie jesteśmy pewni co do rozmiaru spodni, po prostu poradźmy się obsługi w sklepie.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło