Wybór odpowiedniej odzieży na narty - Kraft Sport - NartyOK

Wybór odpowiedniej odzieży na narty

list Kategoria: Blog Dodano:

Mówiąc o przygotowaniach do sezonu  narciarskiego czy snowboardowego najczęściej bierzemy pod uwagę wybór deski czy nart oraz kasku i odpowiednich wiązań. Tymczasem warto pamiętać, że dobór odpowiedniej do warunków panujących na stoku odzieży jest niezwykle ważny nie tylko dla naszego zdrowia, ale również komfortu poruszania się i jazdy, a co za tym idzie – w prostej linii determinuje to, jak będziemy bawić się na nartach.

Wybór bielizny termoaktywnej

Wybór odpowiedniego stroju na narty powinniśmy rozpocząć od podstaw, czyli bielizny termoaktywnej. Nie tylko pomaga ona w zachowaniu ciepła i świetnie wpiera właściwości pozostałych warstw odzieży, ale również przeciwdziała poceniu się, dzięki odparowywaniu nadmiaru ciepła.  Odpowiednio dobrana bielizna nie krępuje ruchów, pełniąc jednocześnie funkcję podobną do naturalnej skóry człowieka. Komplet tego typu odzieży najczęściej składa się ze spodni oraz koszulki z długimi rękawami. W zależności od wymagań i zasobności portfela sklepy narciarskie oferują wybór różnorodnych modeli damskich, męskich oraz dziecięcych. Należy zwrócić baczną uwagę, abyśmy odpowiednio dobrali wszystkie warstwy odzieży tak, by prawidłowo spełniały swoją rolę. Z pewnością pomogą nam w tym specjaliści w sklepie.

 

Dobór odzieży wierzchniej

Podstawową odzieżą wierzchnią z jakiej będziemy korzystać w trakcie szusowania na stoku są spodnie, kurtki oraz rękawice. W sklepach oraz na giełdach narciarskich znajdziemy ogromny wybór modeli. Należy pamiętać, że kurtka i spodnie mają nie tylko chronić przed chłodem, ale też dawać nam komfort i swobodę ruchów. Dobra kurtka na narty powinna być wyposażona w membranę, która pomoże nam odparować pot powstały podczas wysiłku, a także być wodoodporna i jak najmniej przepuszczać wiatr. Przydatnym elementem jest też specjalny fartuch, dzięki któremu śnieg  oraz zimne powietrze nie dostaną się  w dolne rejony naszego ciała

Spodnie powinny w zasadzie spełniać te same wymogi co kurtka, należy jednak dodatkowo zwrócić uwagę na ich odpowiednią szerokość – nie powinny one krepować ruchów nóg i bioder. Zamykane kieszenie pozwolą nam na przenoszenie na stoku niezbędnych drobiazgów, jak na przykład kluczyki do samochodu.

Przy wyborze rękawic należy przede wszystkim kierować się zawartym w nich ociepleniem oraz sprawdzić jak pewnie chwytamy w nich kijki. Nie wolno bagatelizować wyboru rękawic, chwyt ma duży wpływ na komfort jazdy.

Oczywiście poza elementami ubioru nie możemy zapominać także o odpowiednich butach narciarskich  z dobrze wyregulowanymi zapięciami oraz oczywiście chroniącym nasze zdrowie kasku.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło