Zakup nart przez internet. Jak robić to dobrze? - Kraft Sport - NartyOK

Zakup nart przez internet. Jak robić to dobrze?

list Kategoria: Blog Dodano:

Zakupy w sklepie internetowym to dobry wybór przede wszystkim dla osób zdecydowanych na zakup konkretnego modelu nart.

Jeśli jednak nie masz pewności, jakie narty będą dla Ciebie odpowiednie najlepiej skontaktować się ze sklepem mailowo lub telefonicznie i skonsultować wybór ze sprzedawcą. Aby ułatwić decyzję, prezentujemy najpopularniejsze typy nart dostępne na rynku. Zwracamy również uwagę, na co warto zwrócić uwagę, kupując narty przez Internet.

Jakie są najpopularniejsze typy nart?

W sprzedaży znajdziemy przede wszystkim tzw. narty carvingowe, czyli narty taliowane. Najpopularniejszymi typami nart są:

Allround – najpopularniejszy rodzaj nart, przeznaczony dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Narty tego typu bardzo dobrze sprawdzają się podczas rekreacyjnej jazdy po dobrze przygotowanym stoku;

All Mountain – narty o dosyć dużej szerokości, które nieźle sobie radzą zarówno na przygotowanych stokach, jak i na głębokim śniegu. Mają niezłą zwrotność i dużą wyporność, dzięki czemu dają się spokojnie prowadzić;

Easycarver – narty wybaczające wiele błędów, w przeznaczone dla bardzo początkujących narciarzy. Są lekkie, zwrotne, łatwe w prowadzeniu i osiągają umiarkowane prędkości.

Race – bardzo twarde narty dla osób szukających prędkości i mocnych wrażeń. Zaprojektowane są z myślą o szybkiej jeździe po stromych, dobrze przygotowanych stokach. Przeznaczone dla doświadczonych narciarzy; 

Freeride – narty o bardzo dużej szerokości przeznaczone do jazdy po miękkim śniegu. Nie zapadają się i dają wrażenie surfowania po śniegu.

Ski-turowe – narty do skituringu, to narty przeznaczone do przemieszczania się po terenie górskim, gdzie występują odcinki płaskie, strome podejścia oraz zjazdy. Narty te łączą w sobie funkcjonalność nart zjazdowych oraz biegowych. Niezbędną częścią zestawu skiturowego są foki (pasy ze specjalnej tkaniny: moher, nylon), o włosach układających się w jedną strone, zapobiegające cofaniu się narty np. podczas podchodzenia pod górę.

Freestyle – coraz bardziej popularna odmiana. Narty tego typy przeznaczone są do wykonywania najwymyślniejszych ewolucji, skoków, tricków, szaleństwa w snowparku czy też jazdy po muldach. Bardzo charakterystyczne dla tych nart jest konstrukcja typu Twin Tip umożliwiająca jazdę do tyłu (narta ma zarówno dziób, jak i ogon zagięty)

O czym należy pamiętać, kupując narty przez Internet?

Przed zakupem nart w Internecie warto wcześniej sprawdzić sklep, w którym chcemy dokonać zakupu. Sklep internetowy Nartyok.pl jest autoryzowanym dystrybutorem nart i akcesoriów narciarskich renomowanych marek. W ofercie znajdziemy między innymi narty Blizzard, Atomic, Dynastar, K2, Nordica, Salomon, Stockli, Rossignol oraz Volkl. W Internecie znaleźć można narty w bardzo atrakcyjnych cenach, jednak niekiedy oferowane są przez firmy mające swoją siedzibę poza Polską. Może być to problemem w przypadku zwrotów czy reklamacji wadliwych produktów. Dobrą praktyką robienia zakupów przez Internet jest zapoznanie się opiniami na temat danego sklepu. Wiele pozytywnych opinii i rekomendacji świadczy o rzetelności i wiarygodności firmy.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło