SKARPETY X-SOCKS SKI CONTROL 4.0


109,00 zł
Brutto
Płeć
Rozmiar
Ilość
Sprawdź dostępność

Skarpety X-SOCKS SKI CONTROL 4.0

X-SOCKS® SKI CONTROL 4.0 obniża ryzyko kontuzji i redukuje punkty ucisku na stopę. Doskonały dla ambitnych narciarzy i zawodników.

 

Parametry produktu:

Kod produktu: XS-SSKCW19U

Skład: 60% Polyamide, 18% Polyester, 10% Acryl, 9% Polypropylene, 3% Elastane

Rozmiary: 35-38; 39-41; 42-44; 45-47;

 

Technologie:

HELIXCOIL SYSTEM – Inżynierzy X-SOCKS® z powodzeniem zintegrowali w strukturę skarpety dwie koncentrycznie i spiralnie skierowane pasma uciskające. Opinają mięśnie łydki od kostki do kolana. Nacisk wstawek na muskulaturę jest tak precyzyjnie zastosowany, że mięsień jest skutecznie podtrzymywany, a krążenie krwi nie jest utrudnione. Dzięki temu uzyskujemy większą wydajność dzięki lepszemu krążeniu krwi i chłodzeniu, lepszą kontrolę mięśni (mniejsze ryzyko kontuzji).

SUPPRONATION BANDAGE

AIR-CONDITIONIN CHANNEL – Główny kanał wentylacyjny będący częścią systemu przepływu powietrza, który zapewnia wentylację stopy i nogi. Zbudowany z bardzo drobnego splotu wyjątkowo skutecznie przewodzi powietrze z anatomicznie uformowanej podstawy skarpety, poprzez jej wewnętrzne wgłębienie, do góry wzdłuż wewnętrznej strony golenia. Nawet ciasne obuwie nie przeszkadza w usuwaniu wilgotnego, przegrzanego powietrza na zewnątrz i dostarczaniu świeżego z powrotem. Zapobiega to powstawaniu pęcherzy. Wiadomo, że jeśli stopa jest sucha, powstawanie pęcherzy staje się mniej prawdopodobne.

LAMBERTZ-NICHOL-SON ACHILLESSEHNEN PROTEKTOR – To część skarpety wykonana z włókien ROBUR™, materiału amortyzującego wstrząsy, a tym samym zmniejszającego ocieranie o but i powstawanie otarć naskórka. Specjalny ochraniacz ścięgna Achillesa projektu Lamberta-Nicholsona zapobiega nadwyrężeniom tego wrażliwego ścięgna chroniąc je przez okalające poduszki, które tworzą strefę buforową pomiędzy stopą i butem i w ten sposób zapobiegają ocieraniu.

AKTIV-BUND – Antypoślizg. Technologia uniemożliwiająca przesuwanie się czy też ślizganie skarpety wewnątrz zapiętego buta.

AIR GUIDE – Rozpórka powietrza, działa jak rozpórka wzdłużna kanału wentylacyjnego i skutecznie wspomaga ciągłą cyrkulację świeżego powietrza.

INSTEP PROTECTION – Ochraniacz podbicia stopy, zabezpiecza przed otarciem i działa jak amortyzator wstrząsów, w sposób znaczący zapobiega powstawaniu pęcherzy, odgnieceń, zadrapań i otarć.

SHIN PROTECTOR – Ochraniacz goleni, amortyzuje wstrząsy spowodowane uprawianiem narciarstwa oraz likwiduje ryzyko ocierania się stopy o but narciarski przez to zmniejsza ryzyko powstawania otarć i odgnieceń.

HEEL PROTECTOR – Ochraniacz pięty - zabezpiecza pięty przed otarciem i powstawaniem pęcherzy. Specjalnie dobrany materiał zapewnia dodatkową wytrzymałość na przetarcia.

ANATOMICALLY SHAPED SINOFIT FOOTBE – Anatomicznie uformowane podstawy skarpety dla prawej i lewej nogi. Dzięki anatomicznej konstrukcji spodniej części skarpety stopa idealnie przylega do wkładki w bucie, dzięki czemu zminimalizowany jest ruch wewnątrz buta, co z kolei skutkuje lepszym "czuciem" obuwia i optymalizuje nacisk stopy na podłoże. Symetrycznie rozmieszczone kanały wentylacyjne powodują lepsze i szybsze odprowadzanie wilgoci.

TRAVERSE AIRFLOW CHANNEL SYSTEM – Zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Reguluje temperaturę podstawy stopy i odprowadza wilgoć oraz przegrzane powietrze w momencie, gdy stopa jest dociążona w bucie. W momencie odciążenia system pompuje do podstawy stopy świeże powietrze, które dopływa poprzez kanały AIR GUIDES™ i główny kanał wentylacyjny umiejscowiony wzdłuż wewnętrznej strony goleni. Dzięki temu stopa pozostaje sucha. Na spodzie stopy znajduje się sieć mniejszych kanałów, które wspierają system wentylacji.

SIDE PROTECTOR

STRETCHING RIB – Wbudowane elastyczne ściągacze zapewniają elastyczność i komfort. Powietrze krąży wokół ściągaczy, a wilgoć jest wypompowywana z buta przy każdym kroku.

TOE PROTECTOR – Asymetryczny ochraniacz nasady palców stopy, którego zadaniem jest amortyzacja wstrząsów i rozkładanie siły nacisku wywieranej przez dobrze dopasowane buty narciarskie. Zabezpiecza również przed zimnem.

TOETIP PROTECTOR – Ochraniacz końców palców dostosowany do asymetrycznego wygięcia łuku palców stopy. Amortyzuje wstrząsy, niweluje ocieranie się palców o but i doskonale stabilizuje je w skarpecie. Wykonany z materiału ROBUR™ odpornego na przetarcia zapewnia najwyższy stopień protekcji.

CALF PROTECTION – Inteligentne skarpety wiedzą, gdzie naciska but. Im grubsza poduszka, tym lepsza ochrona. Ale fakt, że takie pończochy mogą dosłownie udusić powietrze od osoby, został zignorowany przez wszystkich producentów skarpet. Z wyjątkiem X-SOCKS. Opracowali oni zaawansowany system poduszek, który doskonale chroni i pozwala na cyrkulację powietrza nawet w bucie. Konstrukcja wyściółki typu pręta umożliwia ruch powietrza, więc w przypadku uderzenia nacisk nie jest przenoszony na skórę, ale ucieka na boki. W ten sposób wstrząs jest buforowany nie tylko w jednym kierunku, ale na trzy sposoby i w trzech kierunkach.

AIR-FLOW ANKLE PADS – Wyściółka w okolicy kostki, zabezpiecza ona kostkę i wspomaga kanał wentylacyjny przy wymianie powietrza.

ISO-BLOCKER – Zapobiega przedostawaniu się zimnego powietrza, zmniejsza częstotliwość występowania punktów nacisku i wentyluje wewnętrzny obszar, utrzymując go w suchości.

SSKCW19UG037-1

Specyficzne kody

Nowy produkt

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło