Czy gogle narciarskie mogą być kobiece? - Kraft Sport - NartyOK

Czy gogle narciarskie mogą być kobiece?

list Kategoria: Blog Dodano:

Jeszcze jakiś czas temu oferta sprzętu narciarskiego dostępnego w Polsce nie była zbyt bogata. Narciarze mieli do wyboru gogle czy buty w kilu podstawowych fasonach i stonowanych kolorach. Z tego powodu najbardziej cierpiały panie, które cenią sobie dobry wygląd w każdych warunkach, nawet na stoku. Narzekały między innymi na ograniczony wybór gogli, które w większości były toporne, ciężkie i źle wyglądały na delikatnych kobiecych twarzach. Na szczęście czasy się zmieniły i asortyment sprzętu narciarskiego to również produkty dedykowane specjalnie dla kobiet. Wśród nich można znaleźć wspaniałe kobiece gogle.

Co wybrać?

Każda pani szukając gogli powinna przede wszystkim zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. W zasadzie każdy szanujący się producent ma swojej ofercie gogle zabezpieczające nasze oczy przed promieniowaniem UV. Jeśli dobrze poszukamy, w ofertach znajdziemy również szkła, które same odparowują, czy mają filtr polaryzacyjny. Kupując gogle dobrze jest je przymierzyć. Tylko wtedy sprawdzimy, czy dobrze trzymają się one twarzy i są wygodne. Google nie tylko chronią nasze oczy przed promieniami UV i uszkodzeniami mechanicznymi w razie upadku. Mają również poprawiać widoczność na stoku, by słońce odbijające od śniegu nie oślepiało nas. Patrząc przez gogle warto sprawdzić, czy nie mają one „martwych punktów”, w których jakaś ich część zasłania nam widoczność. Wybierzmy takie, w których mamy jak najszerszy obraz tego, co dzieje  się wokół. Osoby z wadą wzroku mogą poszukać gogli, do których wstawia się szkła korekcyjne zgodne z zamówieniem.

Wygląd

Damskie gogle narciarskie oczywiście powinny dobrze wyglądać. I tu pomysłowość producentów niż zna granic. Coraz więcej firm produkuje gogle w delikatnych, kobiecych kolorach, o delikatnych kształtach i nienachalnych ozdobach. Nawet panie o bardzo dziewczęcym typie urody znajdą dla siebie coś, co optycznie nie zdominuje ich twarzy. Gogle warto dobrać kolorystycznie do kasku i kurtki narciarskiej.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło