Czym są bluzy techniczne? - Kraft Sport - NartyOK

Czym są bluzy techniczne?

list Kategoria: Blog Dodano:

W wielu sklepach dla sportowców można zobaczyć bogatą ofertę tzw. odzieży technicznej. Często jest ona polecana m.in. biegaczom i narciarzom. Wśród odzieży technicznej znaleźć można prawie każdy rodzaj ubrania, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Dlaczego sportowcy chętnie noszą odzież techniczną i czym się ona charakteryzuje?

Bawełna czy odzież techniczna?

Od dziecka słyszeliśmy, że najzdrowsze do uprawiania sportu są ubrania z bawełny. Bawełna pozwala skórze oddychać i nie obciera ciała, gdy się spocimy. To jednak nie do końca jest prawdą. Bawełna jest dobrym wyborem tylko przy lekkich treningach. Gdy się pocimy, wchłania ona wilgoć i robi się ciężka oraz nieprzewiewna. Mokra bluzka na plecach nie tylko sprawia dyskomfort, ale może prowadzić do przeziębienia. Dlatego właśnie wymyślono odzież techniczną, której zadaniem jest zapewnienie wygody podczas uprawiania sportu. Jest ona produkowana ze specjalnych tworzyw, których zadaniem jest odprowadzanie potu od ciała. Materiały, z których powstają m.in. bluzy techniczne damskie i męskie nie wchłaniają wilgoci, a ponadto pozwalają skórze oddychać. Wiele ubrań ma dodatkowo wykonane perforacje w najbardziej pocących się miejscach, aby cyrkulacja powietrza była jeszcze lepsza. Materiały są wytrzymałe i elastyczne. Aby odzież techniczna dobrze pełniła swoją funkcję, należy wybierać produkty renomowanych marek. Często tanie koszulki nie działają tak, jak powinny.

Czy warto?

Osoby, które lubią zdrowo się spocić, zdecydowanie powinny zmienić swoje stare, bawełniane koszulki, na nowoczesną odzież techniczną. Daje ona szczególny komfort uprawiania sportu w skrajnych warunkach pogodowych: w upalne lato i podczas mroźnej zimy. Bluzy techniczne są wspaniałym wyborem dla narciarzy, którzy solidnie pocą się na mroźnych stokach. Nowoczesna odzież zapewnia im przyjemność z jazdy i pełen relaks. Wybierając ubrania techniczne, należy zadbać o to, aby raczej przylegały one do skóry, niż luźno zwisały na sylwetce. „Wisząc” na człowieku, nie grają dobrze swojej roli – wiatr, który dostaje się między koszulkę a skórę, może łatwo przeziębić.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło