Dlaczego zakup butów narciarskich jest ważniejszy od zakupu nart

list Kategoria: Blog Dodano:


Szykując się do wyjazdu na narty, w pierwszej kolejności myślimy o zakupie odpowiednich nart. W końcu to na nich będziemy jeździć.

Okazuje się jednak, że mimo nazwy całej dyscypliny sportowej „jazda na nartach”, jeździmy przede wszystkim w butach i to one są najważniejszym elementem wyposażenia każdego narciarza. Właściwe dobranie butów ma podstawowe znaczenie dla komfortu naszych stóp i nóg, a także do tego, jak będziemy poruszać się po stoku. Buty jak najlepiej dopasowane do naszych stóp, będą w maksymalny sposób przekładać ruch stopy na ruch naszych nart po śniegu. Nie bagatelizujmy zatem wyboru butów narciarskich, ponieważ dzięki ich optymalnemu dobraniu, będziemy mogli czerpać z jazdy po ośnieżonym stoku jeszcze więcej przyjemności!


Jak wybrać odpowiednie buty narciarskie?

Przed zakupami należy zastanowić się, czy bardziej zależy nam na komfortowym wypoczynku w zimowej, górskiej scenerii, czyli na jeździe rekreacyjnej, czy na jeździe wyczynowej, gdzie liczy się zwinność i szybkość. Jeżeli chcemy jeździć przede wszystkim rekreacyjnie, wybierajmy buty miękkie i możliwie najwygodniejsze. Jeśli zależy nam na osiągach, zmęczeniu i szybkiej jeździe, powinniśmy pomyśleć o sztywnych butach sportowych. Tylko takie buty zagwarantują nam totalną kontrolę nad nartami. Pamiętajmy jednak, iż możemy również zakupić sportowe buty z komfortową wkładką, ale to doradzi wam sprzedawca, but sportowy nie oznacza już obtartych stóp, i zakładania buta tylko do zjazdu.Buty dla początkujących narciarzy

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z białym szaleństwem, powinny wybierać buty jak najwygodniejsze. Spowodowane to jest przede wszystkim tym, że ucząc się jeździć na nartach, spędzamy w butach narciarskich dużo czasu, dlatego musimy czuć się w nich komfortowo. Skorupa takich butów jest dość miękka tak samo, jak ich wyściółka i delikatna dająca dużo ciepła i komfortu, a w jej tylnej części często można spotkać przełącznik Ski/Walk, dzięki któremu możemy bardzo wygodnie chodzić w nich po stoku.


Buty dla profesjonalistów

Wytrawni narciarze z dłuższym stażem powinni wybierać buty twardsze, przekazują one znacznie lepiej naszą siłę na nartę. Ich podstawowym zadaniem jest odpowiednie trzymanie stopy, przez co będziemy mogli precyzyjnie kontrolować narty. Buty te muszą być wykonane z lekkich, oddychających i ciepłych materiałów.

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło