Dzieci na słonecznym stoku - Kraft Sport - NartyOK

Dzieci na słonecznym stoku

list Kategoria: Blog Dodano:

Zima to magiczny czas. Każde dziecko uwielbia zabawy na śniegu, śmiejąc się przy tym do rozpuku.  Sanki, łyżwy, rzucanie się śnieżkami to tylko niektóre przykłady zimowej aktywności. Jednak coraz częściej dzieci wybierają jazdę na nartach, która daje mnóstwo frajdy i radości.  Wybierając się na narty, musimy pamiętać o odpowiednim stroju.

Oprócz kurtki, kasku czy rękawic, dorośli jak i dzieci, powinni posiadać właściwe i dobrze dopasowane gogle. Gogle powinny chronić  przed silnym słońcem, wiatrem ,a także mrozem. Poprawiają komfort jazdy oraz tworzą barierę  przed urazami mechanicznymi. Aby nasze dziecko mogło swobodnie jeździć na nartach, gogle muszą być elastyczne,  oporne na zarysowania, ściśle przylegać do twarzy oraz zapewnić maksymalne pole widzenia . Jednym słowem, muszą się cieszyć niezwykłym komfortem noszenia.  Na co jeszcze zwrócić uwagę?

  • Rodzaj i kolor szkieł – przy wyborze szkieł , należy się kierować rodzajem soczewki. Polecamy soczewki fotochromowe, które zmieniają się pod wpływem oświetlenia oraz stanowią ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC.  Warto zwrócić dodatkowo uwagę na technologię antifog, które zapobiegają parowaniu. Najbardziej praktyczne i popularne kolory szkieł to:

    • Żółty – rozjaśniający

    • Pomarańczowy lub różowy – na złe warunki pogodowe, zachmurzenie

    • Szybę lustrzaną - na słoneczne dni

  • Wentylacja – tworząca najlepszą barierę przed osadzaniem się pary. Dodatkowo starajmy się wybierać modele, które posiadają wewnątrz trójwarstwową gąbkę antyalergiczną. Modele te idealnie dopasują się do naszej twarzy posiadając także specjalne wycięcie na nos. Dodatkowo powinny mieć antypoślizgowe wstawki kauczukowe.

Gogle czy okulary narciarskie są nierozłącznym elementem wyposażenia narciarskiego. Te obecnie dostępne na rynku są bardzo nowoczesne i z fajnym designem. Z pewnością nasze pociechy będą się cieszyć nie tylko z modnych gogli, ale również z szerokiego wyboru okularów w ulubionym kolorze.

Bezpieczeństwo na stoku 

Sezon narciarski trwa w najlepsze, dlatego musimy zadbać o bezpieczeństwo na stoku nasze i naszych dzieci. Pamiętajmy o tym, że gogle powinny być kompatybilne z kaskiem.  Wybierajmy produkty zgodne z dyrektywą europejską 89/686 / CE, zgodne z ustawą EN 174: 2001 o ochronie indywidualnej oczu  dot. gogli narciarskich do zjazdów ze stoków górskich.niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło