Dziecko na nartach – na co zwrócić uwagę? - Kraft Sport - NartyOK

Dziecko na nartach – na co zwrócić uwagę?

list Kategoria: Blog Dodano:

Narciarstwo to doskonały sport dla każdego – dużego i małego. Jako jedna z niewielu dyscyplin sportu może być uprawiana przez całe rodziny, niezależnie od wieku i stopnia umiejętności. Wielu rodzicom wydaje się jednak, że ich pociechy „jeszcze nie dorosły do nart”. Nic bardziej mylnego, ponieważ przygodę z nartami można rozpocząć bardzo wcześnie. Należy jedynie pamiętać o kilku zasadach.

Nauka jazdy na nartach dla dzieci 

W jakim zatem wieku dzieci mogą rozpocząć naukę jazdy na nartach? Tak naprawdę już w wieku około trzech lat. Oczywiście ze względu na fakt, że ciało dziecka wciąż się rozwija, do ok. 5-6 roku życia nie powinno ono zbyt obciążać stawów.

Natomiast kompozytowe, lekkie narty na których nasze pociechy będą rozpoczynać pierwsze zjazdy, to świetny sposób na dodanie im pewności siebie na dalszych etapach nauki i przyzwyczajenie ich do nart jako takich.

Niezwykle pomocne są również, coraz częściej otwierane przy szkółkach narciarskich, przedszkola narciarskie – miejsca, gdzie wykwalifikowana kadra z w sposób profesjonalny oswoi dzieci ze stokiem i poprzez zabawę przekaże im niezbędne podstawy.

Na stok możemy śmiało zabrać 6-7 letnie pociechy, jeśli nauczyły się już czegoś wcześniej, tym lepiej. W tym wypadku możemy zdecydować się zarówno na specjalnie wyprofilowane, najpowszechniejsze obecnie, narty carvingowe, jak również narty biegowe. Dzieci w tym wieku bardzo szybko uczą się wzorców ruchowych i powinny robić błyskawiczne postępy. Należy jedynie pamiętać o tym, żeby nie przeceniały swoich umiejętności oraz, rzecz jasna, o odpowiednich akcesoriach narciarskich zabezpieczających zdrowie naszych dzieci. Jeśli zaś chodzi o narty biegowe, to nie wymagają one długotrwałego treningu, a również zapewniają doskonałą zabawę oraz mają pozytywny wpływ na układ krążeniowo-oddechowy.

Zatem nie obawiajmy się przed zarażaniem pasją do narciarstwa nawet najmłodszych członków rodziny. To doskonały sport przeznaczony dla osób w każdym wieku.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło