Jak dobrać odpowiednie rękawice narciarskie?

list Kategoria: Blog Dodano:

Rękawice narciarskie są nieodłącznym elementem stroju każdego narciarza. To dzięki nim dłonie trzymające kijki na stoku nie marzną i możemy nimi wygodnie chwytać różne rzeczy. Szukając rękawic dla siebie wiele osób po prostu kieruje się ich rozmiarem. Jednak warto po rękawice udać się do sklepu osobiście, przymierzyć różne pary i dopiero wtedy podjąć decyzję o zakupie konkretnego modelu. Dlaczego? Sprawdźmy.

Rękawice idealne

Gdy założymy interesujące nas rękawice na dłonie spróbujmy pokręcić dłońmi w nadgarstkach, a także chwycić jakąś rzecz. Dzięki temu sprawdzimy, na ile wygodnie rękawice leżą na naszych dłoniach. Jeśli czujemy, że są ciut za ciasne, i nie możemy wygodnie zgiąć palców, poszukajmy większego rozmiaru. Zbyt ciasne rękawice po wielu godzinach na stoku będą nas uwierać i popsują przyjemność z jazdy. Dodatkowo, jeśli będą uciskać nasze downie, będą one drętwiały, przez co nie będą w pełni sprawne podczas jazdy. Z koeli zbyt luźne rękawice będą się po prostu zsuwać z dłoni. Ich ciągłe poprawianie będzie nas irytowało, łatwiej też będzie mógł się dostać pod nie śnieg. Zbyt luźne rękawice nie pozwalają na pewny chwyt. Szukając rękawic sprawdźmy, czym są wykończone w miejscach, w których dłoń chwyta kijki. Powinien to być materiał lub tworzywo, które się nie ślizga i pozwala na pewny chwyt. Oczywiście należy zwrócić uwagę na jakość wykonania rękawic. Im jest ona lepsza, tym dłużej posłużą nam one przy szaleństwach na stoku. W mirę możliwości oceńmy ich ciepłość. Osoby, którym zawsze jest zimno, powinny poszukać jak najcieplejszego modelu. Z koeli ci, którym wiecznie gorąco i nie przepadają za pocącymi się dłońmi muszą szukać lżejszych modeli. Sprawdźmy czy troczek lub rzep w nadgarstku odpowiada rozmiarowi naszych dłoni, by rękawicę dało się na nich delikatnie zacisnąć.

Design

Dla wielu osób równie istotny jest wygląd rękawic. Powinny one pasować do kombinezonu narciarskiego. Jeśli nie możemy dostać rękawic w odpowiednim kolorze, wybierzmy po prostu coś w klasycznych barwach. Ponadczasowa czerń i szarość pasują do wszystkiego.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło