Odzież narciarska. Co warto wiedzieć przed zakupem? - Kraft Sport - NartyOK

Odzież narciarska. Co warto wiedzieć przed zakupem?

list Kategoria: Blog Dodano:

Odzież narciarska to wśród narciarzy temat-rzeka. Fani białego szaleństwa mogą godzinami spierać się o to, która marka jest lepsza, jakie gogle są bardziej trendy i czy bielizna termoaktywna jest skuteczna czy nie. Oczywiście wybór odpowiedniej odzieży jest kwestią indywidualnego gustu każdej osoby, jednak warto wiedzieć o niej kilka rzeczy, zanim zaczniemy kompletować swój zestaw.

Produkty markowe

Planując zakup nowej kurtki czy spodni warto brać pod uwagę tylko produkty markowe. Wysokiej jakości odzież gwarantuje komfort na stoku. Spodnie z taniego materiału nie zatrzymują skutecznie wiatru i nie odprowadzają potu. Z tego powodu, gdy spocimy się na stoku, będzie nam po prostu zimno. Odzież narciarska od znanych producentów to odzież „inteligentna”, która współpracuje z narciarzem. Dodatkowo spodnie i kurtki z nowoczesnych materiałów są lekkie i miękkie. Pozwalają zatem na wygodne poruszanie się po stoku, nie obcierają i nie uciskają narciarza. Markowe produkty cechują się wysoką wytrzymałością. Są więc idealne dla początkujących narciarzy – nie muszą oni martwić się, że niedawno zakupione spodnie zniszczą się po kilku upadkach.

Szeroki wybór produktów

Gdy kompletujemy swój zestaw, warto pomyszkować nieco po sklepach. Czasy nudnej odzieży narciarskiej w stonowanych kolorach i o uniwersalnym kroju dawno już minęły. Obecnie w sklepach można dostać ciekawe, kolorowe modele kurtek i spodni. Panie nie są skazane już na szerokie i nieforemne ubrania. Dla nich przeznaczone są kolekcje ubrań, które wyszczuplają, podkreślają sylwetkę i pozwalają czuć się kobieco. Nie warto zatem kupować odzieży tylko dlatego, że ma ona pasujący na nas rozmiar. Możemy trochę pomarudzić również w kwestii koloru czy fasonu.

Bielizna

Bielizna termoaktywna poprawiła nieco komfort jazdy, ale bielizna podgrzewana przeniosła go na wyższy poziom. Kompletując swój strój warto poznać ją bliżej. Podgrzewane skarpetki czy rękawiczki są idealnym rozwiązaniem nawet dla największych zmarzluchów. Dobrze jest kupować bieliznę podgrzewaną tej samej firmy. Dzięki temu na wyjazd możemy zabrać tyko jedną ładowarkę.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło